kolmapäev, 25. märts 2015

Kui ma laeva peale läksin, siis esimene öö oli suht kehv. Ärkasin mitu korda ja inimeste räuskamist oli kuulda jne. Ühelgi järgmisel ööl seda enam ei juhtunud.. Pm sellel ajal, kui ma tööd ei teinud, ma magasin. Vahel harva viitsisin neti lahti võtta, aga ausalt ütlen, siis sel ajal, kui netis käisin, ma olin kas liiga väsinud, et kellegagi kirjutada või ma lihtsalt ei viitsinud. Mõtlesin mitu korda, et täna peaks küll kellelegi ikka kirjutama ka, aga ma lihtsalt ei viiiitsinud. Scrollin kiirelt asjad läbi (enamasti piltideta, kui öösel juba kaugel merel oleme ja netti eriti pole :D), vahel viitsin snäpi ka saata... Sest see väsimus on ulme. 2 viimast ööd oli vapsee thuglife, sest magamise asemel avastasime alt jõukast pinksilaua ja nii me seda kaks öödpäeva vabal ajal mängisime, sest uni on nõrkadele ju. Kui ma eile koju jõudsin, olin nii rämedalt väsinud, sest kahe öö peale tuli 6 tundi und. Viimasel ööl oli merel torm ka nii suur, et esiteks kõikus laev tugevalt ja raputas ja mida iganes. Ei saanud lihtsalt magada.

Töö on iga päev samasugune. Kõik liigutused on samad, kõik kellaajad, mis kuna mida teha on samad. Eesti poole peal teeme hommikul 8-10ni tööd (enne seda käime söömas, niiet äratus on mingi 7:30), kui putka lahti teeme ja pildikesi müüme. Tavaliselt venib see pool tundi pikemaks, sest vaja kassat teha ja meile saata ja no laevanett on best ever ju :D Pärast seda on siesta, mille ajal ma kas magan (enamasti jah magan), käin korra netis, vaatan poolkinni silmadega telekat vms. Kella 3 ajal lähme sööma ja pool tundi enne inimeste pealetulekut peame sadamas olema, et emb püsti panna (emb ehk embikation ehk inimeste pealetulek) Kell 16:00 algab emb, teeme seda umbes tund ja 40 min, kuni pääs laevale lõppeb ja purser tuleb. Siis paneme ruttu-ruttu asjad kokku, sest kui purser peaks enne meid laevale tagasi jõudma, oleme laevast maas :D Tema on viimane inimene, kes laevale pääseb.

Pärast seda lähme pilte printima fotoseina jaoks. Teeme photo shopi lahti ja hakkame müüma. Kell 19 tuleb Lotte, kellega laevas ringi käia tuleb ja kellega lapsed pilti teha saavad. Lapsed on kusjuures selles bisnesis hea saak :D Kell 20 algab bingo ja pärast seda on vaja bingovõitjaid pildistada. 23 algab celebration, kus õnnitletakse sünnipäevalapsi ja pulma-aastapäevalisi ja pärast seda on erinevate auhindade loosimine, kus jälle pilte tuleb võitjatest teha. Pärast seda teeme veel kella 1ni tööd. Kui me meeskonnaruumi chillima ei lähe, saaks u 1 ajal magama, aga seda juhtus vist vaid korra :D Ikka vaja kuskil ringi huiata ja 2 ajal magama minna. 5-6 tundi und on regular. Rootsi poole peal on osad kellaajad teised, aga muidu pm sama. Ja ülejäänud ajal hoiame shoppi lahti, käime laeva peal ringi ja klõpsutame ja räägime inimestega juttu ja teeme koos nendega pilte (ikka müügi nimel :D) jne. Täiesti regular on see, et kutid tulevad juttu rääkima ja siis hakkab igaõhtune same shit pihta :D "mis kell töö lõpetate? mis pärast seda? miks peole ei tule? toon juua teile v? miks te juua ei taha? oota aga kuidas selle peoga siis jääb ikkagi?" See seltskond on seal kirju, kes läbi käib. Üleüldse juhtub seal laeva peal kogu aeg midagi ja kirjutada oleks, aga ma ei jaksa ja ei mäleta enam nii hästi jne.

Laeva meeskond on ka selline kirju.. Nt on lastetoas 2 bulgaaria kutti, laeval esineb bulgaaria bänd, eesti-rootsi ja mis iganes international show crew, jj street oli mõnda aega jne. Nüüd kui uuesti lähme, on juba uus show laeval ja kui need on need inimesed, kes eile showbaaris proovi tegid, siis tulevad laevale hispaanlased. Suvel vist kuubakad ja no üleüldse see elu pidi sitaks ägedaks ära minema. Let's hope :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar