esmaspäev, 25. august 2014

kus on kodu, mis on kodu, kus on kodukoht

Kui ma viimane kord kirjutasin, oli meil veel NO IDEAS, kuhu me elama sügisel läheme. Meil oli suht kodutu tunne. Lausa nii kodutu, et sõbrad hakkasid oma diivaneid ja tube meile pakkuma :D Nüüd aga on meil kohekohe leping meilile tulemas. Räägin meie korterisaagast, sest saatus segas sellele ilmselgelt vahele.

Saime tutvuste kaudu ühe 1-toalise korteri põhimõtteliselt samasse kohta, kus me eelmisel aastal elasime. Alguses me täpselt ei teadnud, millises majas korter asub, aga teadsime seda, et samas kandis (kas sama maja või kõrvalmaja vms) on üks kortermaja, kus kummitab. Pärnu Postimees käis läbi Pärnu kõige kuulsamad kummitusmajad ja lugesime selle maja kohta lehest sellist juttu:

Nikolai ja Pika tänava nurk

Linna kuulsaim kummitusmaja asub Nikolai ja Pika tänava nurgal, kus asus 13.-14. sajandil rajatud Nikolai kirik. Pärast Teist maailmasõda jäid kirikust alles vaid varemed ja 1954. aastal lasti needki õhku. Rusude seest olevat leitud palju inimluid, mis tõenäoliselt kuulusid kirikusse maetud sakslastele. Bareljeefidega hauaplaadid olevat prügimäele viidud.

Nüüd ei saa hinged rahu ja elanikud samuti. Küll on kuulda koputusi 3. korruse akendele ja ustele. On kuulda nuukseid ja ohkeid, altari kohal mängib vanade kirikupühade ajal orel, aeg-ajalt löövad kirikukellad. Üks majaelanik teab rääkida, et tõepoolest, mõnikord on kuulda, kuidas keegi ohkab, kuigi ta on üksi kodus, mõnikord on kuulda koputusi. Temagi teab perekondadest, kes kummituslike sakslaste pärast majast on lahkunud.

Ja jah, meil "vedas". Korter asus samas majas. Kui me maja ette sõitsime, siis ma mõtlesin, ohmygod, meie ainuke variant ja see peab ka selline olema!?!? Mis siis ikka, läksime Marleeniga (hakkame Sandraga kahekesi elama, aga tema ei saanud vaatama tulla) siis korterit vaatama. Oli täiesti tavaline okei korter ja midagi kummituslikku ei tundnud seal olles. Ma ei saanud sealt nii tulema tulla, et ma poleks küsinud selle kummitusvärgi kohta. Omanik teadis ka seda artiklit ning hakkas mu jutu peale kõvasti naerma, et ohh ei ole midagi siin kuulda olnud ja artikkel oli korteri kohta, mis asub nende peal. Võttis väheke rahulikumaks küll ning ütlesin jah-sõna ära neile. Võtsin julguse kokku ja helistasin Sandrale, et jah, see on see sama maja. Mõtlesime, et ehk oli see jutt kummitustest bullshit ja poh, võtame ikka selle korteri. Alguses mõtlesime, et kui kummitab, siis kolime kohe välja ja alguses me öösel üksi kodus pole. Pärast hakkasime juba rääkima, et ehk harjub sellega ära, kui me teame, et need kummitused pahatahtlikud pole :D Niisiis... helistasime neile, et võtame korteri, aga siis saime vastuse, et nad mõtlesid ümber ja nad ei üürigi korterit välja. Täiesti tuimalt öeldi meile telefonis ära, et nad lihtsalt ei üüri seda. Enne seda vaatama minekut oli juba nädal aega varem teada neile, et me otsime kodu ja lähme vaatama ja kui ma seal käisin, siis oli kõik marutimm. Oli näha, et nad tahavad selle korteri meile anda ja kiirustasid takka, et me ülikiiresti mõtleks ja neile kohe järgmisel päeval kindla sõna ütleks. Kui me neilt "ei" saime, siis mõtlesime, et ehk seal ikkagi kummitab siis ja nad ei anna seda meile, kuna me teame ja ütleksime lepingu niikuinii üles, kui seal mingi trall lahti minema peaks. Noh ei tea... Sandra sai vihaseks ja hakkas KV-d lappama. Ja leidis uue korteri, mida me eile vaatamas käisime. Hästi lähedal kesklinnale (nagu me ju harjunud oleme :D) ja samas ka rannale (mitte et sellest nüüd enam kasu oleks :D). Asub ühe poe kõrval kollases majas, 3ndal korrusel. Jaaaa... seee... on.... fckng katusekorter!!!! See on MEGAhubane, MEGAsuur ühetoalise kohta ja MEGAnunnu. Seal on ilus suur köök, söögilaud, 2 suurt diivanit ja telekavaatamisetuba oleks justkui eraldi, kaks voodit, laest jooksevad need puutalad terves korteris ja see on nii nunnu värk. Kujutasime ette, KUI ilusarmasnunnu see on õhtuti, hämar valgus või küünlad korteris... oeh. Ja nii palju ruuuuumi. Ja selle me võtsimegi. Me oleme väga rõõmsad, et meile see esimene korter ära öeldi, sest me saime nii palju parema!! Ju oli saatus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar