kolmapäev, 30. oktoober 2013

TLN!

Uuh, nädal aega tagasi algas meil see nädalavahetus. Alles nüüd on mahti ja viitsimist see ka siia kirja panna.

Kolmapäevane tudengimöll Vaarikas oli erakordselt äge, erakordselt palju rahvast ning erakordselt kaua olime ka. Tavaliselt oleme 3 ajal ikka sealt juba jalga lasknud, aga seekord jõudsin sealt poole 5 ajal lausa. Enne vaarikale minekut mängisime Bussijuhi mängu ja rohkem polnudki vaja, et mölluhoog sisse saada :D

Neljapäeval hakkasime Tallinnasse reisima. Läksime neljakesi, mina, Marleen, Sandra ja Gea. Saime autoga Mustamäele ja sealt hakkasime edasi orienteeruma. Kõigepealt tahtsime osta pileti ühistranspordi jaoks, aga Tallinnas ei müüdagi putkades üksikpileteid enam. ???!!??. Jee ju, seega sõitsime jänest. Sõitsime trolliga Kristiine keskuse juurde, kus me saime Sandra tädiga kokku (kelle juures me 2 ööd olime) ja käisime söömas. Seejärel läksime ta tädiga Škoda esindusse, kus me tunnikese tšillisime ning panime oma õhtuseid plaane kokku. Kui me lõpuks Peetrisse jõudsime, seal riided vahetasime ja linna valmis minema olime, läksime bussile ning tagasi linna. Peatus oli Solarise ees ja juhuu, sinna oligi vaja saada. Pidime seda Guinessi rekordi püstitamist vaatama minema, aga me jõudsime linna enne 9t, seega nägime vaid lötsitud kohukest. Aga vähemalt saame öelda, et oleme Guinessi rekordi kohukest söönud!! Eriti ei maitsenud see kohuke, pigem oli nagu kohupiim, aga ka mitte just eriti hea variant sellest. Istusime Lidosse, kus Klais juba ootas ning TRIIN tuli ka!!!! Triinu ei olnud ma vist kevadest saadik näinud. Seega oli väga hea seal nendega jutustada. Kui mina Lidos oma Triinu ja Klaisiga jutustasin, läksid Marleen ja Sandra juba St. Patrickusse ära, läksime ka hiljem Klaisiga järgi ning jõime seal siidrikesi. Tee peal said nemad ja mina 2 kokteiliflaierit! Jeje. Pärast Patricku läksime läksime Musumäele veini jooma ja seejärel Bermuda kolmnurk-Hollywood-Bermuda. Shooters-Nimeta-Labor-Hullumaja, kõik said läbi käidud. Pärast tralli käisime Söögiplatsilt läbi ning hakkasime taksot otsima. Issand, praegu ei mäletagi, mis lahedaid seiku meil neljapäeva õhtul oli... Aga enam-vähem jäime rahule selle õhtuga linnas, kuigi võrreldes nvga oli rahvast natuke vähe.

Reedel ärkasime hilja-hilja ja lebotasime terve päeva. Käisime õhtul pikal jalutuskäigul Peetris, sest pood oli niivõrd kaugel. Planeeritud linnaekskursioon jäi meil ära, sest giid oli omadega audis :D:D Seetõttu läksime ka Sandraga kahekesi peole. Sõitsime jälle bussiga linna, seekord sõitis buss Balti jaama ja pidime sealt orienteeruma hakkama. Õnneks on Oleviste kiriku torn niivõrd kõrge, et leidsime suuna kiiresti üles. Kui ma lähemalt Oleviste kirikut nägin, siis oli suht vauuuu... päris vinge oli. Ja see torn, nii kõrge. Eelmisel aastal Eesti turismigeograafias õppisime, et Oleviste oli väidetavalt (100% kindlaid andmeid ei ole) 76 aastat maailma kõrgeim ehitis. Samuti on Tallinna linnavalitsus sätestanud reegli, et ükski Tallinnasse ehitatav hoone ei tohi olla kõrgem kui Oleviste ;) Ok, aitab Olevistest. Käisime Musumäel, saime flaiereid jälle ja kuna väljas oli jahedavõitu, aga meil olid omad kokteilid, tegime ühe trikika ning läksime Mäkki. (kui keegi kunagi selle triki peale ei tule ja seda vaja läheb, siis võib küsida :D) Pärast oli jälle Nimeta-Shooters-Labor... põhikoht oli aga kõik õhtud ikkagi Nimeta! COOL koht. Ja sellesse õhtusse mahtus meil neid naljakaid seiku päris palju :D Öösel läks jälle taksootsimiseks... Õnneks mina ei pidanud ükski õhtu taksootsimisega tegelema, niii tüütu. Tallinnas liiguks nad nagu jube aeglaselt.

Laupäeval ärkasime jälle päeval ja õhtu poole läksime linna, et edasi rännata. Vandersellid nagu me olime... Sõitsime Balti jaama ning otsisime natuke aega Balti jaamas taga peatust, kust trolli peale minema pidime. Saime ja kui trollist piletit ostsin, sain "väga-meeldivalt"-kõva-aktsiendiga-venelaselt pm sõimata, kuna ma ei osanud küsida piletit õigesti. Wataaaafaaaaaaaaa!? Õigesti on küsida "üks kuuekümnene", kuna piletihind on 1.60. Ma alguses viskasin lihtsalt raha ja eeldasin, et ta saab aru, mida ma tahan ja tavaliselt on ju neil juhtidel kiire-kiire-kiire, aga ei. Tollel naisterahval oli sitaks aega minuga seal plõksida :D Sõitsime mingisse peatusse, kust Silja meid peale korjas, käisime poes ning läksime Silja juurde. Seal sõime ja rääkisime juttu ning siis tuli ilgem uni. Kui ärkasime, siis hakkasime jälle plaani kokku panema, sättima, jooma jne... Aega oli vähe ja suht kiirustasime seal. Siis tulid veel Silja sõpad ka tema juurde ning üks neist oli lahke ja viskas meid kesklinna Solarise juurde ära. Ja tavaline linnatiir jälle algas... Kohtasime nvl nii hispaanlasi, venelasi, britte kui ka toredaid eestlasi. Eriti lahe oli üks tüüp viimasel õhtul kui ma enne äraminekut Nimeta ees seisin. Tuli rääkima sellepärast, et olin olnud seal väga kurva näoga ja jäi meiega päris pikalt sinna naljatama. Pühapäeval pm kohe peale ärkamist hakkasime Pärnu poole sättima ning õhtuks olimegi Pärnus.

Kahjuks pilte ei jõudnud sellel Tallina-tripil väga teha, nagu näha võib :D

Kui õhtul pimedas koju jõudsime, siis pidime veel Sandraga mäkki minema, sest nii-nii mäkiisu oli ju. Istusime mäkis mingi tundpool ja mängisime Eesti mängu. Esmaspäeval käisime Vikbumis Reis ümber maailma mängimas :D Esmaspäeval olime pärast lõunat pimedani raamatukogus ja tegime oma koduseid töid. Teisipäev-kolmapäev olen ka ilusasti koolilainel olnud ning homme põrutan juba järgmisesse Eesti nurka!!

Tsau!


EEK


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar