teisipäev, 2. aprill 2013

uau

Uau nagu tõesti. Alates eilsest on hakanud koolis tulema järjest igasugu tööde tähtajad. Ikka kuhjaga referaate, powerpointe ja KT-sid. Ja juba kõigile eksamitele on ära registreeritud, esimene neist on juba selle kuu lõpus :) Hurraa. Eile tegime ettevõtluse praksis äriideed. Paaristöö ning aega oli tundpool. Ma ütleks, et ikka päris head ideed olid kõigil, arvestades, et aega ju väga ei olnudki. Mõni hiilgas ikka täiega :D Ise mõtlesin Triinuga Pärnu ja suve ja mere peale. Välja mõtlesime selle, et teeks rannamassaaži Pärnu randa. Et telk püsti ja voilaaa :D Aga muidugi selline sooja-maa-stiilis rannamassaaž, et ei ole mingi a'la sinine Saku telk. Saime kiita ja ise olime kõigega rahul, ent õppejõud küsis meilt mõnusa muigega, et "Kas te kujutate ette ka, palju Pärnu rand teilt selle eest raha küsib, et te seal tegutseda saaks?" Eips, me ei kujutanud, aga pärast seda küsimust saime aru, et tohhuijaa. Õnneks oli see kõigest idee :D

Ja täna jälle. Aine juhtimise aluste praks ja jälle äriidee. Seekord pidi tegema seda 6kesi. No eriti lebo. Lasime teha enamuse kuttidel ära, sest nende eilne idee oli juba hiiiilgav ja täna said kahekesi jälle hiilata. Ja muidugi saime kiita ja palju tähelepanu, sest need samad 2 on õppejõu lemparid :D Kuigi ise nimetas neid "jobudeks" ja oli selline ninnunännuäää. Ulmenaljaks inimene on muide. Selline nooremapoolne blond naisterahavas. Juba esimeses loengus sai kogu audikas aru, et see küll selline tavapärane pole. Rääkis pea kõigest muust kui juhtimisest. Teeb "nalja" kogu aeg. Mul vahel endal hakkab piinlik... tahaks käega otsa ette lüüa ja küsida "Kust tuleb selline nali!?" Aga ta pole selline ebameeldiv, täitsa meeldiv oma veidrustega. Vähemalt sinna minnes tean, et igav ei hakka.

Oiiiii ja kus me kõkutasime täna pärast oma idee esitlemist. Silmad pisarais ja hing kinni! No nagu tagarea-tüübid ju ikka. Soome keeles tuleb varsti sõnade töö ja siis on selline lehekülg nagu scattler või midagi sellist, kuhu saab teha mälukaarte ja sõnaderallit ja mis iganes, et õppimine kergem oleks. Võtsime mälukaardid, üleval oli eestikeelne sõna ning all soomekeelne. Jäin esimest jõllitama, sest seal oli kirjas "kibe karvas" ehk siis karvas on soome keeles kibe. Mõtlesin, et aa, okei. Järgmine oli "kiilas kalju" ja peale seda tuli "laip-ruumis". Vaatasin seda ja mõtlesin wtf, kas mul on ikka õiged asjad lahti.... ja siis kursavend pani kõrval täiega naerma, et laip ruumis, mida asja. Siis hakkasin ise ka kõkutama seal, oli ikka õige. Nii, vaatasime edasi... "sõõrik-munkki", "viini sai-viineri", "relv-ase", "valus-kipeä", "valitsus-hallitus", "song-tyrä", "kott-kassi"... ja siis muidugi lisasime omapoolsed kommentaarid ja lihtsalt naersime... Ühel targal jäi meelde, et keegi õppejõud (äkki oligi soome, ei tea) rääkis, et kellelgi tema peres oli song ja siis oli kipeä tyrä. Ja üks kild teiselt kursavennalt: "Ah seda need soomlased vaatavadki meid nii imelikult, sest me ütleme pidevalt tü*a, arvavad, et me mingid songavennad" :D:D:D Oh my god! Ja väga huvitav väljend on "kass kotti" ehk "kissa kassin" :D Ulme ikka, kuidas naerda sai.

Aga olks... rohkem vist polegi kirjutada hetkel. Meil hakkab nüüd jalka ühisvaatamine :)

Tahaks väga Pühajärve jaanitulele attend panna! :D haha

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar