teisipäev, 3. jaanuar 2012

Maiade viimase kalendriaasta 3. jaanuar on juba käes!

Lubasin, et uuel aastal tulen siia kirjutama ja nüüd ma seda kavatsengi teha, sest muidu ununeb kirjutamine sootuks!

KOOL

Kool lõppes juba mingisugune väga eelmine neljapäev aktusetaolise asjaga, mis pidi olema jõuluüllatus, kuid kui on teada, et igal aastal keegi tantsib-laulab-mängib midagi, ei ole see küll just eriline üllatus... Vanasti käisid ikka bändid ja erinevad artistid, nt Tõnis Mägi, Soul Militia, Cardinals jne, aga nüüd on see täiesti mõttetuks igavaks plämaks läinud... Aga tõepoolest, üks väga haarav üllatus oli ( et see kolmik 4 korda esines!!!!), aga see oli väheke teistmoodi üllatumine... :D Tollel neljapäeva hommikul aga olime nõus 1. klassi pisikestele päkapikke mängima ja tegime neile kooli taha metsa lõkke, kus nad oma jõulupakid jõuluvanalt said.
Kool sai küll kaheks nädalaks läbi (millest enamik ajast on nüüd möödas, niu), jäi sinna ometigi hulganisti poolikuid asju ripakile... Asju, mida ei viitsinud õigel ajal ära teha, asjad, mida siiani ei viitsi teha. See on üks põhjus, miks ma kooli üldse ei oota, sest siis tuleb need ripakil asjad ju ette võtta. Või ehk saab nihverdada?
Samuti jäi kooli maha paar sõnasõda mu lemmarist õpetajaga, te teate küll kõik, kes see on... Tegelikult on ju hämmastav, et lisaks oma õpetatavale ainele, teab see õpetaja ka ALATI, kes kui hästi kasvatatud on. Õigemini - kes kui sitasti kasvatatud on. Tõsi aga on tegelikult see, et kahjuks pole ta ise vist iialgi peeglisse vaadanud... Ja oi blää, kuidas mind see bossamine närvi ajab, oi blää.

TÖÖ

"Tahaks suurt pauku!", "Kas teil suurt pauku ka on?", "Milline neist kõvat pauku teeb?" Jah, need küsimused juba kõlavad oioi kui vasakule ja kui sellistele tuli nii mõnigi kord vastata, siis ei saanud ju muigamata jätta. Üldiselt, mulle endale ilutulestik üldse ei meeldi. Aastavahetusel kardan ma seda eriti meeleltult. Minu ja õhku lastavate rakettide vahe peab olema vähemalt 100m. Ja nüüd siis juhtus nii, et ma ise müüsin seda... Üldiselt läksid mu päevad raamatut lugedes ja niisama ringi vahtides. Tegelikult oli huvitav, mida inimesed ostavad ja palju neil raha läheb. Ja nii kõrvalt vaadates tundus, et tegelikult saab 10€ ka ikka päris palju asju ostetud. Muidugi teadsin ma ka alati, mis tooted Maximas parasjagu kampaanias on ning Maxima turvamees oli ka tore vanake, ikka jutustas vahel. Ahjaaaaaaa, Tanni Toomas, kuidas ma tema praegu teisele kohale paigutada sain! Ma tõesti arvasin, et seal on ikka veidike rohkem vaja pingutada ja teha, aga ei olnudki. Väga lebo oli ikka. Ja mul käisid seal väga paljud külas, jutustamas - see oli ka hea.

CIRQUE DU SOLEIL

Vaimustav, vaimustav, vaiimuustaav! Varem olin näinud mõningaid pilte sellest etendusest, mida me vaatamas käisime eelmisel neljapäeval, ning need pildid olid kõik nii värvilised! Nii värvilised, et ma mõtlesin, kuidas saab nii värviline üldse olla. Enne tsirkust käisime Rocca al Mares ja ma nägin, täiesti lõpp, sellist meest, keda varem never näinud ei olnud! Ta oli seal Rocca al Mare 2. korrusel asuvas erinevate mängude poes müüja. Ta olemus, ta hääl, ta kõneviis, ta näoilme - ma vaevalt sain normaalset nägu tehes temalt lego vennale ostetud. (sisimas muigasin TÄIEGA ja olin äärmiselt üllatunud silmadega) Kui ma saaks, ma näitaks teile teda. Selline tegelane ei saa üldse külmaks jätta - selline koomiksivend oli nagu. Ütlesin tere, tema ütles 2 korda kõvemini ja lõbusamalt tere. Ütles mulle arve just niimoodi: "See teeb arve umbes täpselt viis eurot!" Ja veel millise näoga!!! Ma for real arvasin, et see küll väga korras tüüp ei ole. Ütlesin, aitäh ja nägemist, tema jälle nii lõbusalt lihtsalt. Ma ei saa aru, kuidas selline inimene üldse olemas olla saab :D Igaljuhul, kui satute, minge sinna. Sõidate eskalaatoriga ülesse ja vasakul see pood kohe ongi (videomängud, PS3 ja sellised asjad on seal). Minge selle mehe pärast!!

Tsirkus aga oli, nagu juba kirjutasin, VAIMUSTAV! Kogu selle 2h jooksul tundsin ma seda vaadates väga erinevaid emotsioone. Seal sai pisarateni naerda, sest seal oli üks kloun, kes trikkide vahel nalja tegi, haaras publikust inimesi, ei rääkinud palju suurt, aga tegi kogu töö miimikaga ja heliefektidega. Näiteks suutis ta tühjal laval nii mängida ruumi kinnijäämist, mis hakkab kohe veega täituma ja tema seal uppuma. Ta suutis lihtsalt midagi suurepärast seal korda saata, vaimutsav, shall i say! Seal sai ka hingematvalt ohkida, kuidas need trikid võimalikud on... Olen aus, mõned olid ikka väga ebareaalsed. Nt üks tugev tüüp seisis, ta hoidis käes no vähemalt 5m latti ikka, mille otsas seisis teine akrobaat. Hoidis seal tasakaalu ning siis oli kolmas, kes oli valmis kiigult suure hoo pealt sinna hüppama. Ja ta hüppaski. Ja õnnestuski. Väga ebareaalne... südamest käis päris mitu jõnksu läbi selliseid asju nähes. Või kuidas kaks akrobaati lae all ühel kiigul kiikusid, kuidas nad ennast risti-rästi pildusid, üksteist loopisid, püüdsid... müstika! Nad olid ise nii väikest kasvu, aga teineteist väntsutada seal lae all 10 minutit või rohkemgi, nõuab ju ikka väga palju jõudu.

Üritus oli Saku Suurhallis ja sinna sisse minnes oli jälle tunne, nagu läheks Avril Lavigne'i või Vanilla Ninja kontserdile. Rahvast oli ääreni, sest loomulikult oli etendus ju ka väljamüüdud.

Eesti tuntud tsirkuseartisti Vello Vaheri arvamusel võib Cirque du Soleil’ Eestisse tulekut võrrelda Michael Jacksoni või Rolling Stonesi esinemistega Tallinna Lauluväljakul.


JÕULUD


Jõululaupäev möödus tööl. Kõik ostsid meeeeeletult süüa ja sooviti oma miljon korda "häid jõule". Seda kuulates, mõtisklesin mina, kui hästi kõlab inglise keeles "Merry Christmas!" ja "Häid jõule" mitte pooltki nii palju. Nad ütlevad ka seda seal kuidagi teise tooniga ja siis see kõlab lihtsalt nii hästi. Õhtul jäi järsku pood täiesti tühjaks. Olid ainult Maxima töötajad ja mina. Polekski normaalne töllerdada niisama kusagil linna peal või Maximas, kui kell oli täpselt nii palju, et kõik peaksid parasjagu ümber laua istuma ja oma seapraed lahti lõikama. Mina istusin Maximas... oma kirstu peal ja ootasin, et ometi minema saaks. Lõpuks saingi! Läksime Märdile, kus oli väga fun. Ja sõime jõulusööki ja saime kingitusi - alles siis tundsin, et jess, jõulud! Pühapäev oli mul vaba päev ja selle hommikupoole veetsime niisama, õhtul sõitsime aga Tartusse minu vanaemale külla. Veel mõned kingid ja ikka need oi-mis-Silja-ja-Stella-tegid-väikestena jutud, mille stsenaariumid on mulle juba pähe kulunud. J oli ilmselt küll huvitav kuulata. Esmaspäev oli viimane punane päev kalendris ja ma pidin 3ks tööle minema, seni aga lebotasime jälle. Polnud ju nii ammu saanud... Sel aastal olid aga jõulud hoopis teistmoodi ja väga armsad :)


AASTAVAHETUS


Päeval olin taaskord tööl, aga minu päev algas oi kui hästi! 10 ajal osteti juba mulle Martini Asti, millest ma poleks suurt lugu pidanud, kui ma eelmisel õhtul seda proovinud ei oleks olnud. Väga hea on ta!! Muidu on minu jaoks šampused väga out, aga Asti on täiega in! Tööpäev läks ka üpris kiiresti, sest kogu aeg oli midagi teha ja kliente käis ka ikka hordidena. Väga paljud olid venelased. Neid oli 31. Otepääl niiiiii palju, ma juba prablasin, et täna vist ainult venelased siin käivadki pauku ostmas ja ma pean neile oma hädise vene keele oskusega midagi selgeks tegema, yeah right. TEGELIKULT, oli jumalast mõnzz vene keelt rääkida, tsut-tsut küll, aga siiski mõne sõna ma suust sain. Õhtul oli väheke suurema rahvaga eelpidu Normetite house´is, pärast mida enamik Comebacki suundus. Tõesõna, ma pole veel avastanud, et Comeback minu klubi oleks ja kui saaks, käiks ma ainult majaläbudel. Seega jätsin mina sinna minemata... ja tänu sellele oli ka järgmisel päeval väga ergas olek. :D Seekord oli ka teistmoodi aastavahetus, aga hea siiski.

Rohkem vist praegu torust ei tule. Lähen voodisse, puhkan, seda ma ju olen nii kaua tahtnud. Aga olen kindel, et juba homme viskab üle ja siis kui kool pihta hakkab, mõtlen, et miks ma ei puhanud ja ei nautinud vaba aega...

Kurb on olla praegu tegelikult ja mott on nii enam-vähem, mitte hea, mitte halb. Sest jälle pidi ta kaugele minema, siis kui mul on nüüd aega. Üldse ei meeldi nii, mitte üldse.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar